
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 5.5 mm |
| Length | 4.4958 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| Lead/Base Style | Kinked |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
